دسته‌بندی نشده

رابطه قیمت ارز با قیمت ضایعات آهن

در روزهای اخیر نوسانات نرخ ارز و سکه، تأثیر مثبتی بروی افزایش قیمت آهن آلات داشته است و توانسته است سرمایه گذاری اندکی را برای این بازار جذب کند؛
اما تغییر نرخ و رونق گرفتن بازار آهن آلات به جذب سرمایه‌های بیشتری نیازمند است. به گونه‌ای که نوسانات این روزها نتوانسته است تأثیر مثبتی در رشد بازار آهن آلات داشته باشد و این صنعت همچنان در وضعیت رکود و یکنواختی به سر می‌برد.

از طرفی با وجود تقاضای خرید و فروش برای قراضه آهن، ضایعات یا قراضه آهن تا حدودی نسبت به روزهای گذشته با روند صعودی رشد در بازار آهن آلات مواجه بوده است؛ اما با وجود رشد قیمت قراضه آهن در برخی از برهه‌های زمانی نگرانی از بابت خرید آن وجود دارد. با این همه خرید قراضه آهن در بازار داخلی در پایین‌ترین حد ممکن قرار گرفته است و رشد آن‌چنانی در بازار معاملات آهن آلات نداشته است.

روند افزایش قیمت قراضه آهن به دلیل کمبود این کالا در نسبت عرضه به تقاضا می‌باشد. همچنین پیش فروش‌هایی در بازار آهن وجود داشته است که بر روی قیمت قراضه آهن تأثیر گذار بوده است. در راستای تأمین قراضه آهن مورد نیاز بازار تلاش‌هایی در راستای تولید بیلت و انجام برخی تعهدات عقب افتاده صورت پذیرفته است که از عوامل تأثیر گذار در رشد نرخ قراضه آهن بوده است.
منبع: ahan20

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *